Váleční veteráni varují: Němci učí naše děti!

Vydáno: 4 minuty čtení

Platí-li, že o budoucnosti každého národa rozhodují děti - jeho čerstvá krev a (ne)kvalita školství, učinil tak český stát opět další krok k tomu, aby Češi v dohledné době zmizeli z dějin této planety.

A to tím, že dovolil, aby byli jeho předškoláci vzděláváni učebnicemi, které napsali cizinci- Němci - a vydali Číňané.

Nejde přitom jen o negativní příklad tzv. globalizace. Je logické, že němečtí autoři učebnice pro české děti (Masaryk by jen zíral, kam až to jeho potomci ani ne za pouhých 80 let „dotáhli“) toho do ní o samotné rodné vlasti malých dětí, jimž je kniha určena, dali mnohem méně, než třeba o Evropské unii. Tedy útvaru, kterému se mezi politiky a teď už i novináři stále častěji říká s ohledem na vzrůstající velmocenské plány Německa Čtvrtá říše. Shodou okolností německý prezident Gauck před několika dny otevřeně vyzval k tomu, aby svět začal s Němci více počítat a vyslovil přání, aby se sami Němci začali vojensky angažovat ve světě.
Učebnice vznikla v sídle Sudetoněmeckého landsmančaftu

Situace je natolik vážná, že se o ní začala zajímat i Český svaz bojovníků za svobodu (ČSBS), který shromažďuje válečné veterány II. protiněmeckého a protimaďarského odboje a jejich příbuzné, k nezvykle ostrému vystoupení. Za názorem východočeských veteránů přitom stojí i vedení ČSBS.

„S něčím takovým se nelze smířit,“ tvrdí razantně předseda vlivného krajského výboru ČSBS v Hradci Králové Luboš Groh. „Náš Český svaz bojovníků za svobodu Hradec Králové důrazně protestuje a vyzývá ústřední výbor ČSBS Praha k okamžité reakci na následující problém. Žádáme okamžité stažení těchto „cvičebnic“ z oběhu a omluvu od firmy Medienprojekte z bavorského Mnichova,“ říká Groh.

Pro upřesnění- právě v tomto městě působí už celá desetiletí sídlo tzv. Sudetoněmeckého landsmančaftu, jehož představitelé se už od roku 1945, kdy byli za svou vlastizradu vůči rodné zemi odsunuti do poraženého Německa a Rakouska snaží o revizi výsledků II. světové války.

Dovolili by Němci, aby Češi vydávali učebnice pro německé děti? Ne

Na otázku redakce, co na učebnici pro předškoláky  od pěti let vadí, Groh uvedl, že podle veteránů by publikace měla logicky u předškolních dětí zprostředkovat základní vědomosti z vlastivědy a zeměpisu. Což se ale neděje.

„Takto je to publikováno na zadní straně této cvičebnice. Všimněte si slova vlastivědy. Při listováním cvičebnicí narazíte na popis světových stran, rozdělení polokoulí, popis jednotlivých světadílů a obecné informace některých států, především tedy z EU, s jejich vlajkami a symboly. Co nás ovšem překvapilo je fakt, že o České republice obsahuje publikace jen velmi málo informací. Ty jsou navíc jen a pouze ve vztahu sousedství Německa a Rakouska. Nelíbí se nám, proč takovéto publikace, které vedou naše děti k nauce o vlastivědě, neobsahují ani základní informace o naší vlasti. Jak je vůbec možné, že ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dopustí, aby tyto v uvozovkách cvičebnice u nás vůbec vycházely?“ ptá se směrem k novému politickému vedení resortu školství odbojář Groh. „Dále jsme odpůrci toho, aby takovéto důležité publikace určené pro naše děti, vytvářela jakákoliv zahraniční společnost. Zejména německá. My také nepublikujeme pro německé děti podobné „cvičebnice“, německá vláda by na něco podobného od Čechů jistě také nepřistoupila,“ upozornil Groh na stále větší podřízenost České republiky vůči Německu.

Chládek: O knize nic nevím
Redakce Prvnizpravy.cz oslovila ministra školství Marcela Chládka a zeptala se, zda o tomto problému, na který upozorňují váleční veteráni něco ví.

"Na ministerstvu jsem krátce a nevím jestli je tato učebnice schválena k výuce. Přesto vyzývám válečné veterány, aby se přímo na mě s tímto problémem obrátili," řekl Marcel Chládek, ministr školství.