V Česku chybí ambulance pro děti se závislostí na drogách a hraní. Případů přitom přibývá

Vydáno: 1 minuta čtení

V Česku chybějí ambulance pro léčbu dětí se závislostmi na návykových látkách či hraní. Podle plánů by do pěti či deseti let pracoviště, které by nabízelo propojené zdravotní i sociální služby na jednom místě, mělo fungovat v každém kraji. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekl přednosta adiktologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Michal Miovský.

Legislativa, která by péči o závislé děti upravila, zatím neexistuje. Na léčbě by se v něm podílel lékař, dětský psychiatr, odborník na závislosti, terapeut či speciální pedagog. Je největší překážkou, že taková zařízení na léčbu závislostí by měla mít dvojí registraci - zdravotní a sociální? Více o celém tématu i o možnostech financování takových zařízení si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/zavislosti-ambulance-deti-drogy-hrani-her-navykove-latky_1805241636_dp