Úspěch pro každého žáka 2020

Vydáno: 3 minuty čtení

8. ročník konference - online

3. listopadu a tentokrát v ONLINE prostoru

Těšit se můžete na zajímavé hosty z ČR i zahraničí, diskuze a informace! Registrace je již otevřena. Na konferenci vystoupí prof. Andy Hargreaves, vládní konzultant mnoha zemí na "střední článek ve vzdělávání" a emeritní profesor Bostonské univerzity. Dalším řečníkem bude Olli-Pekka Heinonen, bývalý finský ministr školství a současný ředitel finské Národní agentury pro vzdělávání. Virtuálně se budete moci setkat i s Miroslavem Hřebeckým z EDUin a se Silvií Pýchovou ze Stálé konference asociací ve vzdělávání a s dalšími odborníky z českého vzdělávacího prostředí.

Přijďte si je poslechnout, ale také jim položit otázky v odpoledních diskuzích. Připojte se a načerpejte zkušenosti z oblasti středního článku a podpory wellbeingu ve vzdělávání.

REGISTRACE je otevřena a kapacitně není nijak omezena. Přiveďte tedy i své známé, tentokrát se vejdeme všichni! Doporučujeme využít příležitosti a získat spolu s registrací knihu inspirativních rozhovorů za zvýhodněnou cenu.

Cíle konference

• Diskutovat principy Partnerství pro vzdělávání 2030+ a jak tuto kulturu rozvíjet v ČR.
  • Inspirace ze zahraničí v oblasti vedení škol ze středu a podpory wellbeingu ve vzdělávání.
  • Společně přemýšlet o středním článku vedení škol, který dokáže zlepšovat učení dětí a snižovat nerovnosti v kontextu současných výzev.

• 9.15 Začátek vysílání
  • 9.30 Úvodní slova ⟶ Silvie Pýchová / Stálá konference asociací ve vzdělávání ⟶ Robert Plaga / Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
  • 10.00 Co nám řekl koronavirus o českém školství? ⟶ Miroslav Hřebecký / EDUin
  • 10.30 Prezentace Partnerství pro vzdělávání 2030+ a jeho východisek ⟶ Silvie Pýchová / Stálá konference asociací ve vzdělávání
  • 11.00 Přestávka
  • 11.45 Zkušenosti z praxe – Poradní kruh ⟶ Markéta Pošíková / Národní síť místních akčních skupin a MAS Podlipansko ⟶ Zdeněk Slejška / Eduzměna ⟶ Karel Kovář / Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ⟶ Michal Černý / Asociace ředitelů základních škol ČR ⟶ Tomáš Bouda / Centrum dalšího vzdělávání, Ostravská univerzita ⟶ Jan Černý / Člověk v tísni Moderuje David Klimeš
  • 12.45 Přestávka
  • 13.00 Finský přístup ke vzdělávání ⟶ Olli-Pekka Heinonen / Národní agentura pro vzdělávání ve Finsku
  • 13.20 Jak zlepšovat vzdělávací systémy přístupem „vedení ze středu“ (leading from the middle) ⟶ Andy Hargreaves / Lynch School of Education (Boston College), University of Ottawa, ARC Education
  • 13.40 Přestávka
  • 13.50 Diskuze se zahraničním hostem ⟶ Olli-Pekka Heinonen / Národní agentura pro vzdělávání ve Finsku Moderuje Silvie Pýchová
  • 14.50 Přestávka
  • 15.00 Diskuze se zahraničním hostem ⟶ Andy Hargreaves / Lynch School of Education (Boston College), University of Ottawa, ARC Education Moderuje Vladimír Srb
  • 16.00 Závěr vysílání

Tlumočení z/do angličtiny zajištěno.

Konferenci moderují Silvie Pýchová a David Klimeš.

Změna programu vyhrazena.

Zdroj: Pozvánka Iniciativy Úspěch pro každého žáka, Stálá konference asociací ve vzdělávání, z. s.