Ukrajinské školy budou uznávat plnění povinné školní docházky v ČR

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Ukrajinským velvyslanectvím a Ministerstvem školství a vědy Ukrajiny projednalo vzájemné uznání vzdělávání, kterého se účastní ukrajinští žáci v českých školách, při jejich návratu zpět na Ukrajinu. Při odjezdu žáka zpět na Ukrajinu bude školou vydáno Potvrzení o studiu. Ukrajinské školy následně po předložení Potvrzení o studiu budou uznávat žákům studium absolvované na území České republiky podle českého vzdělávacího systému.

Jednotný dvojjazyčný formulář Potvrzení o studiu (formulář ke stažení).

українська:
Міністерство освіти, молоді та спорту у співпраці з Посольством України в Чеській Республіці та Міністерством освіти і науки України обговорило питання про визнання освіти, яку здобувають українські учні  у чеських школах при поверненні в  Україну.  При поверненні учня назад в Україну школою видаватиметься Підтвердження про навчання. Українські школи визнаватимуть освіту, отриману українськими учнями на території Чехії за  чеською системою освіти.

Єдиний двомовний бланк Підтвердження про навчання (бланк для скачування).

POTVRZENÍ O STUDIU_ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПРО НАВЧАННЯStáhnout

Zdroj: https://www.edu.cz/ukrajinske-skoly-budou-uznavat-plneni-povinne-skolni-dochazky-v-cr/