Učitelé s delší praxí dostanou přidáno více

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministr školství Marcel Chládek dnes se zástupci odborů jednal o tarifních platech ve školství a kariérním řádu.

"Dohodli jsme se s panem předsedou odborů, že co se týká navýšení platů učitelů v příštím roce, bude tam určitá progrese, tedy začínající učitelé nebudou mít tak velké navýšení jako ti, kteří učí delší dobu," prohlásil na brífinku s novináři ministr Chládek. Jako příklad uvedl tabulku ve 12. platové třídě, která je v regionálním školství nejčastější. Začínající učitelé podle ní dostanou v roce 2015 přidáno 400 korun, učitelé s minimální praxí 500 korun, dále se podle odučených let částky zvyšují na 700, 900 a 1100 korun."Počítáme s tím, že v dalším roce pak bude nabíhat i kariérní řád, který bude také spojen s navýšením prostředků do platů učitelů," dodal ministr.

Od roku 2015 dojde také k navýšení tarifních platů nepedagogických pracovníků, a to v průměru o 500 korun.