Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Aktuality

Talentcentrum na Scientia Pragensis

Kategorie: Střední školy Autor/autoři: NIDV

Talentcentrum Národního institutu pro další vzdělávání (NIDV) prezentovalo část svých aktivit na Scientia Pragensis – Dnu vědy na pražských vysokých školách. V Nové budově ČVUT představili pracovníci NIDV jak středoškolskou odbornou činnost, tak vzdělávací projekt Talnet, který se zaměřuje na podporu nadaných a talentovaných dětí.

Středoškolskou odbornou činnost zastupovaly také studentky Thi Thu Giang Tran z Prvního českého gymnázia v Karlových varech s prací „Deriváty ferrocenu a titanocenu jako potenciální protinádorová léčiva“ a Lenka Myslivečková ze Střední průmyslové školy stavební v Českých Budějovicích s prací „Hlemýžď – soběstačný dům aneb návrat zlatého řezu“.

Metodik pro vzdělávání Talentcentra Vojtěch Tutr a student 3. ročníku Gymnázia T. G. Masaryka v Litvínově Robert Šimon seznamovali návštěvníky akce s významnou součástí Talnetu – T expedicí. Ta je každé léto určena dětem a mladým lidem od 13 do 19 let, kteří mají možnost týden vědecky pracovat v sekcích Botanika, Informační technologie, Astronomie, Entomologie a Po stopách předků.

Účast na Scientia Pragensis byla příležitostí ukázat návštěvníkům zajímavou a potřebnou činnost Talentcentra NIDV a inspirovat středoškolské studenty úspěchy jejich vrstevníků.


Diskuse - Počet příspěvků: 0