Studentské volby do Evropského parlamentu

Vydáno: 1 minuta čtení

Ve dnech 7. a 9. května pořádá Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, "Studentské volby do Evropského parlamentu 2019". Volby do Evropského parlamentu mívají vůbec nejnižší účast ze všech typů voleb v ČR a zároveň jednu z nejnižších v rámci Evropské unie. K těm posledním, které se konaly v roce 2014, přišlo k urnám pouhých 18 % voličů.

Řízení školy onlineKromě samotného volebního aktu "nanečisto" se na stovkách středních škol po celé ČR budou studenti opět seznamovat se základními principy demokracie, volebním systémem, významem občanské zodpovědnosti, volebními kandidátkami a pokyny pro voliče, a to prostřednictvím dokumentárních filmů, navazujících aktivit do hodin a debat (jak se svými vyučujícími, tak s pozvanými hosty).

Zapojené školy poštou obdrží:

• Hlasovací lístky
  • Pokyny pro voliče
  • Pokyny pro volební komise
  • Informační brožuru
  • Plakáty Studentských voleb
  • Nálepky na volební urny
  • Publikaci "EU & JÁ" vydanou Evropskou komisí (http://bit.ly/EU-a-ja)

Jako bonus získají všichni vyučující, kteří se do Studentských voleb zapojí, zbrusu novou publikaci k mediálnímu vzdělávání "Být v obraze 2".

Vaši školu můžete registrovat na www.JSNS.CZ/volby, a to do čtvrtka 25. dubna 2019.

Zdroj: JSNS.cz