… státní převrat bez internetu

Vydáno: 2 minuty čtení

Komunikace89

Výstava zaměřená na mediální vzdělávání

• Kdy: 11.10. – 30.11.2019
  • Kde: výstavní prostor naproti fotbalovému stadionu Sparty na Letenské pláni dějišti největších listopadových demonstrací
  • Cílové skupiny: žáci 8. a 9.tříd ZŠ, středoškoláci, učňovská mládež
  • Registrace: Kapacita jednotlivých aktivit je omezená, proto se prosím co nejdříve registrujte na e-mailové adrese: rezervace@bubny.org

Na co se můžete těšit?

Moderované procházení výstavou

• K výstavě je připraveno několik vzorových rolí studentů roku 1989. Každý z procházejících žáků dostane přidělený konkrétní studentský profil, který ho seznámí s jeho postavou. V její kůži potom výstavou prochází a prožívá jednotlivá dilemata, stejně jako před třiceti lety jeho jen o několik let starší vrstevníci. Zapojí se do stávky? Troufne si vyjet do regionů? Jaké argumenty by použil v diskusích? Bude mít strach..?
  • Díky ztotožnění s konkrétní osobou a „křižovatkám“ revoluce, kterými žáci projdou, budou velké dějinné téma – sametovou revoluci – vnímat mnohem osobněji.
  • Skupinu žáků výstavou provede proškolený lektor, který iniciuje jednotlivé křižovatky rozhodnutí a žáky aktivně zapojuje do revolučního děje.

Workshopy

• Výstavu doprovodí workshopová dílna, která žákům pomůže přenést se do doby před  třiceti lety. Vyzkouší si vyrobit dobový leták či plakát, zkusí interpretovat dobová mediální sdělení a otestují, jestli by dovedli číst mezi řádky, jak to uměli jejich tehdejší vrstevníci.
  • Pro žáky bude připraven veškerý materiál ke tvorbě i zamyšlení. Pracují samostatně, ale workshopy vede lektor, který jim je stále k dispozici.

Veřejné diskuze

• Pod patronátem partnerských organizací proběhne celkem sedm veřejných diskusí moderovaných Renatou Kalenskou a Janem Bumbou.
  • Na každé z témat (mediální, historická i multioborová) se budou zamýšlet tři renomovaní hosté, kteří se jim věnují.
  • Diskuze jsou určené pro veřejnost, ale žáci do nich mohou vstupovat jak jako posluchači, tak jako aktivní účastníci – mohou klást otázky na místě nebo je posílat jako návrhy předem. Sami tak mají možnost ovlivnit směřování jednotlivých zamyšlení.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktuje na rezervace@bubny.org.

Další informace na Komunikace89.bubny.org

Zdroj: Pozvánka, Bubny.org