Smíšená výuka nabírá nový směr

Vydáno: 2 minuty čtení

Zveme vás na virtuální konferenci „Smíšená výuka nabírá nový směr“. Současná situace ve školách požaduje zásadně se přizpůsobit této situaci a vytvořit ve školách kvalitní studijní prostředí pro žáky ve třídě/doma a pro učitele ve třídě/doma – standard smíšené výuky.

Aktuální řešení pilotujeme na několika školách v republice a ve spolupráci s Asociací ředitelů ZŠ, DigiKoalicí a dalšími zástupci státu máme snahu dostat tento standard do podmínek výzev z peněz EU v rámci nového projektového období.

Jednoduché prostředí pro učitele, normální školní prostředí pro žáky ve třídě i doma

Aktuální situace ve školách (nyní jsou školy zcela zavřené, ale v budoucnu nastane nejčastěji situace, kdy je část žáků doma a část ve třídě – ať kvůli „virové hrozbě“ nebo dlouhodobě nepřítomným žákům) požaduje zásadně se přizpůsobit této situaci a vytvořit ve školách kvalitní studijní prostředí pro žáky ve třídě/doma a pro učitele ve třídě/doma.

Hlavní ambicí našeho projektu "Standard smíšené výuky" je tedy vytvoření uživatelsky jednoduchého prostředí pro učitele, příjemného a normálního školního prostředí pro žáky ve třídě i doma. Aktuálně řešení pilotujeme v několika školách v republice.

Ve spolupráci s Asociací ředitelů ZŠ, DigiKoalicí a dalšími zástupci státu máme snahu dostat tento standard do podmínek výzev z peněz EU v rámci nového projektového období.

Program setkání

• Základní myšlenka standardu smíšené výuky
  • Jak to vidí zřizovatel
  • Z pohledu ředitele