Školy zjišťují, jak budou chránit osobní údaje. Čas mají do května.

Vydáno: 1 minuta čtení

V květnu 2018 vstoupí v platnost evropské nařízení o ochraně osobních dat, známé pod zkratkou GDPR. Nařízení sjednocuje pravidla pro celou unii. České školy dosud nevědí, co pro ně nová pravidla budou znamenat.

O tom, jak ředitelé škol vnímají přícházející nové nařízení o ochraně osobních údajů, vypovídá článek Jiřího Wirnitzera a Lukáše Prchala.

Informace o ochraně osobních údajů i GDPR nalznete v Pracovních situacích Řízení školy online i v časopisech Řízení školy a jeho speciálech.

Řízení školy online si můžete nyní vyzkoušet zdarma na 30 dní. Stačí se jen registrovat.

GDPR

Zdroj: http://archiv.ihned.cz/c1-65883280-skoly-zjistuji-jak-budou-chranit-osobni-udaje-cas-maji-do-kvetna

Praktický komentář GDPR / Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (2016/679/EU) si můžete zakoupit v našem elektronickém obchodě jako tištěnou publikaci i jako elektronickou, tzv. E-knihu.

Komentář je dílem autorského kolektivu pod vedením partnera advokátní kanceláře Rowan Legal Mgr. Michala Nulíčka.