Školské odbory k uzavření škol

Vydáno: 1 minuta čtení

Prohlášení

Českomoravský  odborový svaz pracovníků školství  se  obrátil na ministra školství, ministra zdravotnictví a hlavní hygieničku.
Požaduje, aby zodpovědně zvážili současnou zhoršující se situaci covidové pandemie a ve školách a školských zařízení v regionech, kde na tzv. covidovém semaforu svítí  červená a žáci musí mít roušky i v době  vyučování, se přešlo se na distanční vyučování a škola byla na nezbytnou dobu uzavřena - praví se v prohlášení školských odborů.
"Setkáváme se u učitelů s odezvou, že v rouškách a respirátorech je pro ně velmi složité udržet pozornost žáků i nezbytnou kázeň při výuce," uvedl František Dobšík, předseda ČMOS školství.

Více informací včetně přehledu odezvy médií na tuto zprávu si můžete přečíst v prohlášení ČMOS.