Schéma posuzování návratu ze zahraničí školami

Vydáno: 1 minuta čtení

Od začátku července platí, že všichni zaměstnanci musí hlásit svému zaměstnavateli, zda byli v posledních 14 dnech na dovolené v zahraničí. Zaměstnavatel pak nevpustí zaměstnance do zaměstnání, pokud nesplňují podmínky stanovené v opatření Ministerstva zdravotnictví, č. j. MZDR 20599/2020-104/MIN/KAN.

Tato povinnost platí i ve vztahu k žákům a dětem v mateřských školách. Školy a školky tak musí jak u zaměstnanců, tak u dětí zjišťovat, zda byli v posledních 14 dnech před nástupem do práce/do školy v zahraničí.

V Pracovních situacích Řízení školy online jsme pro Vás připravili názorné schéma, které vysvětluje, jakým způsobem by škola měla v těch nejtypičtějších situacích postupovat

(Pokud nejste předplatitelem služby Řízení školy online, můžete si ji zdarma vyzkoušet na 30 dní. Jakmile se zaregistrujete, získáte veškeré odborné texty, vzory a legislativu, kterou tato webová aplikace obsahuje.)

Zdroj: Redakce Řízení školy