S odvoláním uspělo necelých 5 procent žadatelů o přezkum maturity

Vydáno: 2 minuty čtení

Celkem 149 kladných doporučení vydal CERMAT v případě žádostí o přezkum výsledku maturitní zkoušky v jarním zkušebním termínu 2013. To odpovídá 4,7 procent všech podaných žádostí o přezkum.

Celkový počet odvolání proti výsledku a průběhu zkoušek a dílčích zkoušek společné části MZ, která maturanti směřovali na ministerstvo školství (v případě didaktických testů) a na krajské úřady (v případě písemných prací a ústních zkoušek), dosáhl 3 321. Kladných výroků bylo vydáno celkem 149.

Nejčastěji se maturanti odvolávali proti výsledku didaktického testu z matematiky, celkem v 1673 případech. 481 žádostí o přezkum obdrželo MŠMT v případě testu z českého jazyka a literatury, 315 odvolání registrovaly krajské úřadu proti hodnocení písemných prací z češtiny. 277 odvolání se týkalo písemky z němčiny, 227 didaktického testu a 222 písemky z angličtiny. Celkem 91 žádostí se týkalo didaktického testu z německého jazyka. V případě ostatních dílčích zkoušek obdržely úřady pouze jednotky žádostí o přezkum.

Nejbližší zkušební období, kdy mohou neúspěšní maturanti zkoušku složit, proběhne letos začátkem září. K dnešnímu dni se k podzimnímu termínu hlásí 20 677 žáků, kteří si zapsali celkem 50 096 zkoušek a dílčích zkoušek. 5 915 žáků bude konat maturitu v řádném termínu, 14 454 v opravném a 441 v náhradním termínu.