Rodiče mohou pomoci řešit školkám problémy s dětmi i proměnit školní prostředí

Vydáno: 1 minuta čtení

Značka Rodiče vítáni je nízkoprahovou značkou pro školy a má za cíl posilovat vzájemnou spolupráci rodiny a školy a hledat k ní cesty. Každá škola, která o tento certifikát projeví zájem, se zároveň zavazuje splňovat předepsaná kritéria, která jsou zaměřená především na dostupnost informací o škole, možnost zapojení se rodičů do života školy, schopnost školy doporučit rodiči odborníka při případných problémech dítěte, ale i možnost ovlivňovat jídelníček nebo možnost organizovat se do rodičovského sdružení a vytvářet prostor, kde se učitelé, rodiče a děti mohou vzájemně potkávat tak, aby se společně podíleli na proměně školního prostředí.

Do programu Rodiče vítáni je v současné době zapojeno 446 škol po celé České republice. Jejich databázi najdete ZDE. Školám i rodičům nabízíme společnou platformu na našich webových stránkách, kde se mohou potkat v diskusním fóru, číst novinky z oblastí vzdělávání a inspirovat se praxí ostatních škol zapojených do programu Rodiče vítáni.