Ředitelka odmítala řešit šikanu. Tvrdila, že si školák může za útoky sám

Vydáno: 1 minuta čtení

Šikana neexistuje. Je to jako v přírodě, kde si samci vymezují teritorium. S takovým vysvětlením se setkala učitelka Gabriela Turková, když chtěla na Základní škole Vrané nad Vltavou řešit případy šikany. Není to ojedinělé. Za uplynulý školní rok inspekce eviduje desítky stížností na školy, které šikanu neřeší.

Podle manažera projektu Minimalizace šikany Milana Kotíka není tento případ ojedinělý. Připomněl, že ještě před 15 lety většina škol šikanu ignorovala a tvrdila, že žádná neexistuje. Ačkoli se stav podle něj zlepšil i tím, že na jsou školách poradci, kteří učitelům pomáhají, případně psychologové nebo speciální pedagogové, stále to není ideální. Opravdu se na většině škol zavírají před šikanou oči? Pomůže ČŠI? Více si o celé problematice můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-skolstvi-ceska-skolni-inspekce-ondrej-andrys-zakladni-skola-vrane-nad-vltavou-i0d-/domaci.aspx?c=A180823_142054_domaci_bja