Ředitel gymnázia jde na kobereček. Psal, že zahrabal Zemana do kompostu

Vydáno: 1 minuta čtení

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman se bude zpovídat za facebookovou reakci na vulgární výroky prezidenta Miloše Zemana. Bergman napsal, že nechal Zemanovy portréty zahrabat do kompostu. Nyní bude svůj výrok vysvětlovat vedení Ústeckého kraje.

Důvodem svěšení obrazů pana prezidenta, bylo jeho chování, za které ve škole pan ředitel Bergman uděluje ředitelskou důtku - použití sprostých slov ve veřejném projevu. V článku si můžete přečíst, co přesně pana ředitele vedlo k jeho výrokům i jak se k celé situaci staví zřizovatel. Sám pan ředitel teplického gymnázia se k věci vyjádřil pro iDnes.cz takto: „Do kompostu jsem je zahrabat nenechal, ale teď, po druhém vulgárním extempore pana prezidenta v Českém rozhlase, je už na stěny školních tříd našeho gymnázia nevrátím.

Zdroj: https://usti.idnes.cz/poslankyne-spd-tereza-hythova-zada-odvolani-reditele-gymnazia-teplice-zdenka-bergmana-gly-/usti-zpravy.aspx?c=A181023_105143_usti-zpravy_vac2