Průvodce maturitou aneb Co je dobré znát před startem ostrých maturit?

Vydáno: 1 minuta čtení

Už jen několik dní zbývá do startu období písemných zkoušek – didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky 2013. Po tematických číslech Maturitního zpravodaje zaměřených na jednotlivé předměty nyní CERMAT nabízí maturantům příručku Žákovský průvodce maturitní zkouškou 2013, která poslouží jako praktický rádce před zahájením zkoušek přímo ve školních učebnách.

Základem úspěšného zvládnutí maturity je samozřejmě poctivá příprava na každou zapsanou zkoušku. Dosažený počet bodů, a tedy i výslednou známku může často ovlivnit i chvilková nepozornost, nedostatek koncentrace způsobený rozrušením před startem nebo v průběhu výkonu tak důležité zkoušky, jakou maturita bezesporu je.

Hlavním cílem Žákovského průvodce maturitní zkouškou 2013 je eliminovat právě tyto faktory, které mohou mít na celkovou úspěšnost negativní dopad.

„V příručce maturanti naleznou doporučení, informace, rady a tipy, na co si dát pozor, čeho se vyvarovat, na co nezapomenout či jaké strategie zvolit při jednotlivých typech zkoušek,“ uvedl ředitel CERMATu Jiří Zíka.

Žákovský průvodce by se tak měl stát kvalitní a důležitou informační pomůckou pro všechny, kterých se společná část maturitní zkoušky v letošním roce týká.