Program Pohyb a výživa se školám osvědčil, teď v něm chtějí pokračovat samy

Vydáno: 1 minuta čtení

Zkvalitnit pohybový a výživový režim žáků na 1. stupni základních škol měl za cíl edukační program Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy nazvaný Pohyb a výživa. Ve školním roce 2014/2015 jej na 33 pilotních školách ověřil tým odborníků vedených Národním ústavem pro vzdělávání. Ředitelé a učitelé oceňují novou metodiku, žáci byli rovněž spokojeni: celkově program hodnotí známkou 1 minus.

Program Pohyb a výživa objasňoval dětem prostřednictvím tzv. pyramidy pohybu a pyramidy výživy priority v jejich denním režimu (viz příloha). Kromě poznatků o správném stravování a nezbytnosti pohybu se téměř 5 700 zapojených dětí snažilo jak pohyb, tak zdravou výživu posílit ve školních aktivitách i doma.

Tisková zpráva (535,17 KB)