Přehled aktuálních opatření

Vydáno: 2 minuty čtení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že dne 9. 2. 2022 vláda schválila mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví, kterými se mj. upravuje dokládání OTN a počet účastníků akcí s účinností od 10. 2. 2022 a s účinností od 19. 2. 2022 a ruší povinné testování ve školách a zaměstnanců od 19. 2. 2022.

Vládou schválená nová mimořádná opatření ze dne 9. 2. 2022

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informuje, že dne 9. 2. 2022 vláda schválila následující:

• Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se stanovuje omezení maloobchodního prodeje zboží a služeb a poskytování služeb, s účinností od 10. 2. 2022 do 18. 2. 2022 (ZDE)
  • Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým se stanovuje omezení maloobchodního prodeje zboží a služeb a poskytování služeb, s účinností od 19. 2. 2022 do 28. 2. 2022 (ZDE)
  • Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které ruší screeningové testování ve školách a testování zaměstnanců (ZDE)
  • Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k testování zaměstnanců u poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb, s účinností od 19. 2. 2022 (ZDE)

Nadále však bude platit nyní platné mimořádné opatření:

• k povinnému nošení ochranného prostředku k zakrytí úst a nosu (ZDE),
  • ve znění mimořádného opatření (ZDE),
  • a s účinností od 15. 2. 2022 ve znění mimořádného opatření (ZDE).

Dítě či žák mající příznaky akutního infekčního onemocnění nadále nepatří do školy či školského zařízení

• V případě, že dítě nebo žák vykazuje příznaky akutního onemocnění, nemůže jej škola či školské zařízení vpustit do výuky, neboť i nadále platí povinnost školy a školského zařízení takové dítě nebo žáka oddělit od ostatních a zajistit nad ním dohled zletilé osoby (§ 7 odst. 3 zákona č. 258/2000 Sb.),
  • škola nebo školské zařízení by pak mělo kontaktovat zákonné zástupce, aby si dítě nebo žáka vyzvedli a odvedli domů, popřípadě aby s jejich souhlasem opustil školu samostatně. Jedná se tedy o běžný postup v situacích, kdy dítě nebo žák vykazuje příznaky akutního infekčního onemocnění. Do doby vyzvednutí či opuštění školy, musí být tento žák izolován od ostatních žáků.

Zdroj: https://www.edu.cz/informace-msmt-ke-zmenam-mimoradnych-opatreni-ministerstva-zdravotnictvi-ke-covid-19-s-ucinnosti-od-10-2-2022-a-19-2-2022/