Pražský studentský summit o víkendu přivítá významné osobnosti české mediální scény

Vydáno: 3 minuty čtení

„Média a my“ je tématem III. přípravného setkání Pražského studentského summitu, které za podpory České televize proběhne 26. ledna na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Více než tři sta studentů středních i vysokých škol z celé České republiky dostane jedinečnou příležitost diskutovat v rámci panelové diskuze se špičkami několika prestižních tuzemských médií. Svět sdělovacích prostředků přiblíží i odborné semináře, na kterých vystoupí exkluzivní odborníci z praxe. Odpolední program pak nabídne zcela specifickou zkušenost s vyjednáváním v rámci jednotlivých simulovaných mezinárodních organizací. Důraz bude kladen na práci v menších interaktivních skupinkách, v rámci kterých se studenti budou věnovat například etickým kodexům novinářů, situaci v Jihočínském moři, problematice Arktidy či monetární politice.

„Je stále obtížnější orientovat se v záplavě každodenních zpráv. Mladým lidem navíc chybí potřebná životní zkušenost, která by jim v tom pomohla. Proto jsme se rozhodli nabídnout alternativní pohled na svět médií a při samotném výběru hostů jsme se snažili o co největší pestrost úhlů pohledu,“ komentuje hlavní koordinátor projektu, Michael Rozsypal.

Pozvání na diskuzi přijali šéfredaktor Lidových novin, Dalibor Balšínek, generální ředitel ČT, Petr Dvořák, šéfredaktor Českého rozhlasu 6, Daniel Raus, a v neposlední řadě Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes. Moderátorem bude hlavní analytik Hospodářských novin Jindřich Šídlo.

Mediální semináře pak nabídnou menším skupinám studentů individuální setkání třeba s Lenkou Zlámalovou z Lidových novin či s investigativním novinářem Jankem Kroupou. Roli veřejnoprávních médií se bude věnovat Jakub Železný, moderátor České televize, roli PR ve sdělovacích prostředcích pak Michal Burian z Ogilvy PR. Interaktivní seminář o vyjednávání povede Vladimír Nálevka. O průzkumech veřejného mínění se studenty bude diskutovat ředitel agentury STEM Jan Hartl.

Účast potvrdili i někteří patroni projektu jako Jan Bondy z Ministerstva zahraničních věcí či vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR, Jan Michal. Dalším z významných hostů bude i chargé d'affaires kanadské ambasády pan Brian Oak.

Sobotní program doplní i doprovodné akce – exkurze do redakce zpravodajství České televize na Kavčích horách a názorový duel. V Americkém centu tedy bude debatovat na téma duševní vlastnictví ředitel DILIA Jiří Srstka a první místopředseda Pirátů Jakub Michálek.

O Pražském studentském summitu

Pražský studentský summit je celosvětově unikátním vzdělávacím projektem, který se koná pod záštitou ministra školství České republiky, Petra Fialy. Cílem pěti setkání je dát 300 vybraným studentům příležitost zdokonalit své rétorické a argumentační dovednosti, vzdělávat se a získat zajímavé zkušenosti a informace z oblasti působnosti OSN, NATO a EU. Díky partnerství se společností Microsoft mají všichni studenti k zdarma dispozici řešení Office 365, což výrazně přispívá ke zvyšování počítačové gramotnosti účastníků a jejich konkurenceschopnosti na trhu práce. Akci pořádá Asociace pro mezinárodní otázky.

Součástí tiskové zprávy je i program přípravného setkání. Pro více informací navštivte www.studentsummit.cz.

Libor Jordán, Koordinátor pro vnější vztahy, Tel.: 603 476 620, E-mail: libor.jordan@amo.cz