Pokračující spolupráce MŠMT a ČŠI

Vydáno: 2 minuty čtení

Zhodnocení spolupráce ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s Českou televizí, která byla deklarována memorandem o spolupráci v únoru t.r., bylo hlavním tématem setkání představitelů těchto institucí tento týden.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zahájilo v únoru tohoto roku podpisem společného memoranda dlouhodobou spolupráci s novým veřejnoprávním programovým okruhem ČT :D, který vysílá pro děti ve věku 4-8 a 8-12 let.

Zástupci obou institucí se dohodli na kooperaci především v oblastech rozvoje mediální gramotnosti a vzdělávacích pořadů. Zástupci ČT:D seznámili vedení MŠMT s dalšími záměry vysílání dětského programového okruhu Déčko a webového portálu www.decko.cz, který garantuje bezpečný webový prostor pro děti a zároveň nabízí i v pedagogické praxi využitelné nástroje.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy udělilo záštitu úspěšnému interaktivnímu projektu České televize Adventnímu kalendáři, který nabízí interaktivní a vzdělávací hry, seznamuje s výtvarnými a hudebními díly vztahující se k době adventu a vánoc. Formou komiksu, který osloví malé i velké bude každý den možné postupně odkrývat příběh o narození Ježíška, využívat jednotlivé aktivity z kalendáře přímo ve výuce a inovativní formou rozvíjet znalosti dětí o tomto období. Prostor pro spolupráci obě strany spatřují ve využití metodického portálu www.rvp.cz, který je provozován Národním ústavem pro vzdělávání, za účelem seznámení odborné veřejnosti s existencí nového bezpečného webu ČT www.decko.cz.