Odůvodněné případy pro nezařazení vzdělávacího oboru Další cizí jazyk

Vydáno: 1 minuta čtení

Od školního roku 2013/2014 se v základních školách zavádí druhý cizí jazyk jako povinný. Pouze v odůvodněných případech mohou žáci pokračovat v  upevňování a rozvíjení prvního cizího jazyka nebo v souladu se speciálními vzdělávacími potřebami žáka může být výuka nahrazena předmětem speciálně pedagogické péče.

Upravený Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání nabývá účinnosti od 1. 9. 2013. Do tohoto data jsou školy povinny upravit ŠVP. Ve školním roce 2013/14 budou již vyučovat v souladu s upraveným RVP ZV. Další cizí jazyk se zavádí jako povinný předmět nejpozději od 8. ročníku ZŠ v minimální časové dotaci 6 hodin. Pouze v odůvodněných případech (např. z důvodu speciálních vzdělávacích potřeb, u cizinců nebo z organizačních důvodů) mohou žáci pokračovat v upevňování a rozvíjení (prvního) Cizího jazyka nebo v souladu se speciálními vzdělávacími potřebami žáka může být výuka nahrazena předmětem speciálně pedagogické péče.