Nenechme je v tom

Vydáno: 2 minuty čtení

Jak ve třídě poznat dítě ohrožené násilím v rodině a jak postupovat při jeho ochraně?

Dnešním dnem je spuštěna kampaň pro učitele s názvem: „Nenechme je v tom“

O čem vlastně je kampaň Nenechme je v tom?

Nechceme učitele, ředitele a další pedagogické pracovníky zahlcovat další kupou informací a požadavků. Vnímáme velmi dobře, že toho mají opravdu dost a že i pro ně je stěžejní podpora a pomoc.
A právě takovou podporu a pomoc jim nabízíme při řešení případů žáků s traumatem z rodinného prostředí.
  • Jak takové děti poznat?
  • Jak jejich chování odlišit od diagnóz či normálního zlobení?
  • Jak těmto dětem pomoci? Jak s nimi mluvit?
  • Co udělat jako první věc a co naopak nedělat?
  • Kam se obrátit pro pomoc?

Odpovědi na tyto otázky nejdete na stránce kampaně na webu:  https://www.detstvibeznasili.cz/kampane/nenechme-je-v-tom
Nabízíme zde učitelům a dalším pedagogickým pracovníkům stručný přehled pomoci ve formě:
  • příručky „Škola místo bezpečí“ ke stažení, šíření a tisku zdarma
  • odpovědí na nejčastěji kladené dotazy
  • letáků s kontakty pomoci pro zainteresované cílové skupiny
  • nabídky e-learningu a akreditovaného školení v případě potřeby porozumět tématu důkladně
  • konzultací jednotlivých případů s odborníky Centra LOCIKA na mailu poradna@centrumlocika.cz
Poselství kampaně spočívá v tom, že není na učitelích, aby takové složité věcí sami řešili, ale že je důležité dětem věnovat pozornost, všímat si změn v jejich chování a v případě podezření na jakékoliv ohrožení dítěte ze strany jeho nejbližších na problém upozornit a nenechat jej v tom!

Za podporu celého projektu a kampaně letí obrovský dík Nadace České spořitelny, bez které by nebylo spousta skvělých projektů!!!
A konečně také moc veliké díky všem úžasným osobnostem, které s námi klip natočili.