MŠMT vyhlašuje další výzvu na rozšíření kapacit MŠ a ZŠ

Vydáno: 1 minuta čtení

MŠMT vyhlašuje již pátou výzvu v rámci programu pro rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol pro roky 2018 a 2019. Cílem výzvy je podpořit rozvoj kapacit základních škol s 1. stupněm a také školy, které jsou umístěny v jedné budově s mateřskou školou. Současně je cílem podpořit kapacity MŠ a ZŠ zřízené dobrovolnými svazky obcí. Výzva se nevztahuje na projekty hlavního města Prahy ani městských částí hlavního města Prahy.

Na dotaci je vyčleněno pro období 2018 - 2019 celkem 330 milionů Kč. Výzva se vyhlašuje k 11. říjnu 2017 a uzávěrka přijímání žádostí je 8. prosince 2017.

Program 133 310 Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky bude touto pátou výzvou ukončen. V důsledku realizace čtyř předchozích výzev došlo k navýšení kapacit o 155 kmenových učeben základních škol s navýšením rejstříkové kapacity pro 3 604 žáků a o 73 tříd mateřských škol s navýšením rejstříkové kapacity pro 1 751 dětí.

Podrobnosti k výzvě naleznete ZDE.

Zdroj