MŠMT vyhlásilo další kolo výzvy na rozšíření kapacit MŠ a ZŠ

Vydáno: 1 minuta čtení

Nedostatečné kapacity základních a mateřských škol jsou dlouhodobým problémem, kterým trpí většina regionů České republiky. Vláda tedy v červnu schválila záměr MŠMT na rozšíření kapacit mateřských a základních škol. Přihlásilo se celkem 533 projektů v celkové hodnotě 7 971 536 667 Kč.

Ač byl národní fond původně plánován až od roku 2015, ministerstvu se podařilo vyčlenit prostředky již v letošním roce, kdy bylo dodatečně uvolněno 100 milionů korun na projekty s realizací v roce 2014, které již byly vyčerpány. MŠMT proto nyní vyhlašuje i kolo druhé pro rok 2015, a to ve výši 300 milionů korun. Očekáváme, že v tomto druhém kole budou uspokojeny další desítky projektů. Neuspokojené žádosti doporučí MŠMT na další dva fondy – ministerstva financí a EU, konkrétně Integrovaný regionální operační program (IROP), ve kterém bude k dispozici až 12 miliard korun. „Současná vláda je první, která se situací okolo kapacit mateřských a základních škol zabývá. Očekávám, že se nám problém s kapacitami podaří vyřešit do tří let,“ říká ministr školství Marcel Chládek.