MŠMT dokončilo práce na novele zákona o pedagogických pracovnících

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek se dnes sešel se zástupci tripartity. Jedním z hlavních bodů jednání byla novela zákona o pedagogických pracovnících, která řeší problematiku tzv. nekvalifikovaných pedagogů.

Ministr školství zástupcům tripartity představil novelu a shrnul výjimky pro tzv. nekvalifikované pedagogy. Konkrétně se jedná například o to, že by ředitelé škol mohli na nezbytně nutnou dobu uplatnit výjimku pro některého ze svých zaměstnanců, který nesplňuje podmínky kvalifikace. Novela dále ředitelům škol umožní u těch zaměstnanců, kteří k 1. lednu 2015 dosáhnou věku 55 let a mají nejméně dvacetiletou praxi za katedrou, upustit od nutnosti odbornou kvalifikaci splňovat. V návrhu se myslelo také na tzv. rodilé mluvčí nebo odborné pracovníky ve školství, například umělce, trenéry, ale také mistry odborného výcviku. Návrh byl poslán do zkráceného připomínkového řízení.

Očekávám, že parlament rozhodne rychle,“ řekl ministr školství Marcel Chládek na tiskové konferenci.

„Jsme rádi, že pan ministr splnil, co si vláda dala do svého programu a vnímal naše argumenty,“ shrnul výsledek jednání tripartity předseda školských odborů František Dobšík.