Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Aktuality

Mladé vědce přijal vicepremiér Pavel Bělobrádek

Kategorie: Střední školy Autor/autoři: NIDV

Vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek přijal ve středu 10. září 2014 ve Strakově akademii úspěšné řešitele soutěžních prací Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Vojtěch Boček, Magdaléna Tydrichová, Michaela Kajšová, Thi Thu Giang Tran a Lucie Malá představili panu vicepremiérovi své úspěšné práce SOČ, se kterými se letos účastnili 36. celostátní přehlídky v Plzni. Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, jejím gestorem Národní institut pro další vzdělávání.

 

Mladí vědci Pavla Bělobrádka seznámili se šesti odbornými pracemi z různých soutěžních oborů od matematiky a informatiky přes chemii a zdravotnictví až po teorii umění. Číslo šest skutečně není překlep. Magdaléna Tydrichová se stejně úspěšně jako matematice věnovala poezii severských zemí, především finské poezii, kterou přeložila do češtiny. Obě její práce postoupily až do finále soutěže a obě získaly skvělé třetí místo.

Se svými projekty budou středoškoláci reprezentovat Českou republiku také na mezinárodních soutěžích. 

Další informace o setkání naleznete na http://www.vlada.cz/cz/clenove-vlady/pri-uradu-vlady/pavel-belobradek/aktualne/mladi-vedci-predstavili-vicepremierovi-belobradkovi-sve-uspesne-projekty-122399/ a  https://www.facebook.com/vedavyzkum


Diskuse - Počet příspěvků: 0