Ministerstvo školství finančně podpoří odborné školství

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se rozhodlo finančně podpořit vybrané obory na středních školách. Nově proto vyhlásilo pro rok 2014 rozvojový program na podporu odborného vzdělávání v celkové výši 200 milionů korun.

Chceme pomoci školám v těch oborech vzdělávání, které lze z pohledu potřeb trhu práce či z pohledu unikátnosti a tradice považovat v dané lokalitě za nenahraditelné. Z programu chceme dále získat od krajských úřadů kvalifikované podklady z oblasti struktury vyučovaných oborů vzdělávání a jejich financování pro připravované změny financování odborného školství do budoucna,“ poukazuje na cíle zcela nového rozvojového programu ministr školství Marcel Chládek.

MŠMT proto v zájmu zlepšení kvality vzdělávání v takzvaných nenahraditelných oborech vyhlásilo pro rok 2014 rozvojový program z rozpočtu regionálního školství v celkové výši 200 milionů korun. Tyto finance by tak měly umožnit školám otevřít třídu i pro obory, o které není ze strany žáků nyní dostatečný zájem. Pro zajištění efektivity a návaznosti financování předpokládá MŠMT, po důkladné analýze letošního programu, jeho pokračování i v roce 2015.