Mediální gramotnost současných žáků a studentů

Vydáno: 2 minuty čtení

Vážené učitelky, vážení učitelé,

na pomoc a pro inspiraci kantorům, kterým není lhostejná mediální gramotnost současných žáků a studentů, připravila Akademie ČTK mediální kurz speciálně pro pedagogické pracovníky ZŠ a SŠ.

Na jednodenním semináři s názvem „Jak vzniká zpráva“ se dozvíte vše o fungování veřejnoprávní tiskové agentury, poznáte, jak se v ČTK zprávy tvoří, jak se informace získávají, vyhodnocují, ověřují a zpracovávají. Podíváte se do newsroomu, centra veškerého zpravodajského dění, a vysvětlíme vám, jak funguje MRS, multimediální redakční systém ČTK.

Průvodci vám budou šéfredaktorka zpravodajství, ředitel Akademie ČTK a mluvčí ČTK, všichni zkušení lektoři a bývalí agenturní zpravodajové doma i v zahraničí.

Mediální kurz organizuje Akademie ČTK a koná se v sídle ČTK - Opletalova 5, Praha 1.

Nejbližší termín je 15. ledna 2020 od 9:00 do 15:00.

Kurz stojí 1500 Kč bez DPH (v ceně je zahrnut i oběd).

Více informací a přihlášky na www.ctk.cz/akademie-ctk/kurzy/

Info také na FB stránce Akademie ČTK www.facebook.com/AkademieCTK/

Pro školní kolektivy organizujeme také exkurze do ČTK s prohlídkou newsroomu, výkladem o historii ČTK a o současném zpravodajství. Exkurze pro žáky ZŠ i SŠ jsou zdarma. Pokud byste měli zájem, obraťte se přímo na mě.

Mgr. Martina Vašíčková

Zdroj: Dopis ČTK Akademie