Maturitní zkouška z 2 (3) předmětů

Vydáno: 1 minuta čtení

Změny k 10. březnu 2021

• Studenti budou konat didaktické testy v posunutém termínu od 24. 5. - 26. 5. 2021.
  • Ústní část z českého a cizího jazyka bude dobrovolná.
  • Na maturitním vysvědčení budou uvedeny známky z absolvovaných zkoušek.
  • Praktická zkouška bude v režii ředitele školy s termínem do 27. srpna 2021.
  • Studenti, kteří se účastní pracovní povinnosti či dobrovolné činnosti (obory vyzvané k pracovní povinnosti), budou mít uznanou didaktickou část maturitní zkoušky (pracovní povinnost či dobrovolná činnost překročí 160 h.), tj. pokud o to budou mít zájem tato část maturitní zkoušky bude hodnocena na základě jejich vysvědčení.

Mimořádný termín pro maturanty, kteří budou při řádném termínu testů v karanténě, bude 7. až 9. července. Období školních maturit nezačne 16. května, jak se předpokládalo, ale bude od 1. června do 23. července. Praktické zkoušky, které měly začít od 1. dubna, se budou moci konat od 19. dubna do 27. srpna.

Zdroj: Tisková konference ministra školství ze dne 10. 3. 2021