Kritéria hodnocení napoví, jakou známku lze očekávat na maturitním vysvědčení

Vydáno: 1 minuta čtení

Pro odvození výsledné známky zkoušky společné části maturitní zkoušky je nutné znát výsledky všech dílčích zkoušek a je třeba, aby u všech dílčích zkoušek žák uspěl.

Kritéria hodnocení zkoušek a dílčích zkoušek, stejně jako způsob výpočtu a vyjádření výsledku hodnocení zkoušek společné části maturitní zkoušky, jsou uvedena ve Sdělení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy zde.

Pro snadné zjištění známky je pro maturanty připravena také Maturitní kalkulačka.

Pomocí této kalkulačky si žáci mohou orientačně spočítat známky společné části maturitní zkoušky. Nejedná se však o oficiální sdělení známek. Ty budou, v případě úspěšného absolvování všech povinných zkoušek, uvedeny na maturitním vysvědčení. Maturitní vysvědčení žáků, kteří v jarním zkušebním období úspěšně vykonali všechny povinné zkoušky společné i profilové části MZ, zpřístupní CERMAT škole nejpozději do 2 pracovních dnů od doby, kdy shromáždí veškeré výsledky za příslušnou třídu. O termínu předání vysvědčení rozhoduje ředitel školy.