Konference Katedry primární pedagogiky PdF MU 2014

Vydáno: 4 minuty čtení

Katedra primární pedagogiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity ve spolupráci s Komisji Edukacji Narodowej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, s Pedagogickou fakultou Prešovské univerzity v Prešově a Jihomoravským krajským úřadem vás zve na mezinárodní vědeckou konferenci

Předškolní vzdělávání v teorii a praxi
Jaká je současná situace v České republice a zahraniční východiska pro vzdělávání u nás?

Konference se koná pod záštitou děkana PdF MU, doc. RNDr. Josefa Trny, CSc., a náměstka hejtmana Jihomoravského krajského úřadu, Ing. Stanislava Juránka.

Cíl konference:

Prezentovat výsledky výzkumů z oblasti českého předškolního vzdělávání a porovnat je s obdobnými výsledky ze zahraničí. Zvláštní pozornost bude věnována přípravnému vzdělávání učitelů mateřských škol v návaznosti na současné trendy v předškolním vzdělávání. Konference je určena akademickým pracovníkům, vzdělavatelům učitelů mateřských škol, učitelům mateřských škol a širší odborné veřejnosti.

Věděcký výbor konference:

prof. Božena Muchacka
prof. PhDr. Jan Průcha, DrSc.
prof. PhDr. Milada Rabušicová, PhD.
doc. PaedDr. Hana Horká, CSc.
PaedDr. Monika Miňová, PhD.
PhDr. Zora Syslová, Ph.D.

Předběžný program:

11. listopadu 2014
9.30 – 10.00 Prezence účastníků
10.00 – 11.00 Zahájení konference, přivítání účastníků
11.00 – 12.30 Hlavní referáty
prof. PhDr. Jan Průcha, DrSc. (nezávislý expert): Trendy vědeckého zkoumání edukace dětí předškolního věku (Situace v zahraničí a východiska pro ČR)
prof. PhDr. Milada Rabušicová, PhD. (FF MU Brno): Argumenty pro rozvoj a podporu předškolního vzdělávání v Evropě
PhDr. Irena Borkovcová (zástupce ČR v OECD): Kvalita předškolního vzdělávání z pohledu OECD
12.30 – 13.30 Oběd
13.30 – 15.00 Hlavní referáty
doc. PhDr. Eva Šmelová, Ph.D. (PdF UP Olomouc): O pohádkách trochu jinak
Moragh Randall, M.A. (The International School of the Gothenburg Region ve Švedsku): Přístupy ke vzdělávání v raném dětství - hra a učení v předškolním věku (Approaches to early childhood education- a look into play and learning in preschool settings)
PaedDr. Monika Miňová, PhD. (PdF Prešov): Předškolní vzdělávání ve Slovensku
15.00 – 15.30 Přestávka, občerstvení
15.30 – 17.00 Referáty v sekcích
19.00 Společenský večer

12. listopadu
9.00 – 10.30 Příklady dobré praxe
10.30 - 11.00 Přestávka, občerstvení
11.00 - 13.00 Kulatý stůl, závěry konference

Organizační pokyny:

Termín konání: 11. a 12. listopadu 2014
Místo konání: Pedagogická fakulta MU, Poříčí 31, Brno
Přihlášení na konferenci: do 31. srpna 2014
Zaslání příspěvku: do 31. srpna 2014
Uhrazení konferenčního poplatku: do 15. září 2014

Jazyk konference: čeština, angličtina, slovenština, polština

• Příspěvky, k jejichž vytvoření, prosím, použijte tuto předepsanou šablonu, budou zpracovány do sborníku v podobě CD, které dostane každý účastník konference společně s konferenčními materiály. Z vybraných příspěvků bude po konferenci sestavená recenzovaná odborná publikace, která shrne vědecký přínos setkání. Výběr příspěvků posoudí vědečtí garanti konference.
  • Přihlášku, doplněnou o požadované informace, zašlete elektronickou poštou na rodriguezova@ped.muni.cz do 31. 8. 2014.
  • Please send this registration form filled with the required information via e-mail to rodriguezova@ped.muni.cz until August 31st, 2014.

Důležité informace:

Konferenční poplatek 1500 CZK (1500 Kč)

Daná částka platí v případě uhrazení poplatku do 15. 9. 2014. Při platbě na místě bude částka navýšena na 1700 CZK.

If ordering from abroad, please see details.

Případné dotazy Vám zajisté zodpoví paní Mgr. Veronika Rodriguezová, Ph.D., koordinátorka konference.

Kontaktní mail: Pro komunikaci a dotazy prosím využívejte kontaktní email rodriguezova@ped.muni.cz. Dotaz specifikujte v předmětu emailu (jako např. poplatky, přihlášení, potvrzení o platbě, potvrzení o účasti, jiné apod.).