K písmu Comenia Script proškolil NIDV již téměř 900 pedagogů

Vydáno: 2 minuty čtení

Certifikační vzdělávání k písmu Comenia Script absolvovalo v loňském školním roce téměř 700 účastníků z 541 škol. Rovněž letos nabízí Národní institut pro další vzdělávání zájemcům z řad škol i jednotlivců semináře k tomuto tématu. Od září 2013 se uskutečnilo či uskuteční 14 vzdělávacích programů pro cca 250 učitelů a učitelek ZŠ, z toho asi polovina jako vzdělávací akce na objednávku pro pedagogické sbory škol, které mají zájem toto písmo vyučovat.

V rámci plnění rezortního úkolu Podpora čtenářské gramotnosti realizoval Národní institut pro další vzdávání na jaře letošního roku vzdělávací program k používání písma Comenia Script, ve kterém získalo certifikaci pro lektorskou činnost k tomuto tématu 15 lektorek. Od května do června 2013 se následně uskutečnilo v celé České republice 14 pilotních seminářů, které finančně podpořilo MŠMT. Následovalo 20 nepodpořených vzdělávacích programů v jednotlivých krajích. Koncem srpna proběhl také seminář pro české učitele působící na zahraničních školách, kterého se zúčastnilo 13 zájemců. Certifikační vzdělávání k písmu Comenia Script absolvovalo v loňském školním roce cca 700 účastníků z 541 škol.

Semináře k používání písma Comenia Script nabízí NIDV v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků také ve školním roce 2013/2014. Jen v prvním pololetí školního roku se již uskutečnilo či uskuteční 14 vzdělávacích programů, z toho asi polovina jako vzdělávací program na objednávku pro pedagogické sbory škol, které mají zájem toto písmo vyučovat. Tato školení absolvuje kolem 250 učitelek a učitelů základních škol. Předpokládáme, že v roce 2014 budou školení k písmu Comenia Script probíhat převážně na základě objednávky konkrétních škol.