Inspektoři dohlédnou na hladký průběh maturit

Vydáno: 1 minuta čtení

Inspektoři České školní inspekce (ČŠI) navštíví v průběhu prvního zářijového týdne některé ze 195 spádových škol, na kterých se budou konat zkoušky společné části maturit v rámci podzimního zkušebního období. V něm je přihlášeno 20 659 žáků, kteří si zapsali 50 096 zkoušek a dílčích zkoušek.

Na prohlubování spolupráce v průběhu podzimních i jarních maturitních termínů se dohodli pověřený ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal a ředitel CERMATu Jiří Zíka.

„Jedná se o vytvoření systému preventivních opatření, která by měla přispět k hladkému průběhu maturit a zajistit rovné podmínky pro všechny, kteří zkoušku konají,“ uvedl pověřený ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal.

Podle šéfa CERMATu Jiřího Zíky přispěje hlubší spolupráce mezi oběma institucemi k transparentnosti maturitní zkoušky.

„Naším cílem není strašit školy nebo maturanty. Na některých školách ale v uplynulých letech prokazatelně a opakovaně docházelo k narušení řádného průběhu zkoušek, a přestože podzimní maturity probíhají pouze na vybraných spádových školách, chceme se pokusit nastavit podmínky spolupráce tak, aby byla maximálně efektivní především v příštích letech zejména v průběhu maturitních zkušebních období,“ upozornil Jiří Zíka.