Informace o Mezinárodní konferenci k vývoji situace a k doporučením spravedlivého přístupu ke vzdělávání

Vydáno: 1 minuta čtení

Česká školní inspekce zveřejňuje tiskovou zprávu a prezentace informující o mezinárodní konferenci k vývoji situace a k doporučením spravedlivého přístupu ke vzdělávání, která se uskutečnila dne 6. prosince 2013.

Aktivitou Překonávání školního neúspěchu v ČR projektu Kompetence III se Česká republika zapojila do projektu OECD Overcoming school failures: Policies that work. V rámci této aktivity byl dopracován popis českého vzdělávacího systému z hlediska spravedlnosti a jejího vývoje a byly identifikovány nejzávažnější problémy. O doporučeních OECD a řešeních hlavních problémů z hlediska překonávání školního neúspěchu proběhla následně veřejná diskuse v regionech České republiky.

Projekt Kompetence III, v jehož rámci se konference uskutečnila, realizuje Česká školní inspekce z pozice partnera Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, jež je příjemcem dotace z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.