Dětská tisková konference k Ukrajině

Vydáno: 2 minuty čtení

Středa 9. března 2022 v 16 hodin.

Připojte se online a dejte vědět kolem sebe!

Pozvánka pro holky a kluky školního věku. Dívejte se online!

Dětská tisková konference k Ukrajině, (nejen) s místopředsedou vlády Vítem Rakušanem

Český rozhlas - Radiožurnál a Junák - český skaut pořádají pravděpodobně první dětskou tiskovou konferenci v Česku. Usilujeme o to, aby kluci a holky byli součástí veřejné debaty, zejména během situací náročných pro celou společnost, a aby na ně představitelé státu nezapomínali, ale brali je jako partnery do diskuze a společné práce. Během pandemie jsme bolestně vnímali, že vláda na kluky a holky často zapomíná, nejen v komunikaci, ale i v opatřeních. Inspirujeme se ve skandinávských zemích, kde podobné tiskové konference pořádají vlády samotné.
Dětská tisková konference zároveň může pomoci i dospělým - s tím, jak naložit s dětskými otázkami na ruskou invazi na Ukrajině.

Hosty dětské tiskové konference budou

• Vít Rakušan, ministr vnitra a místopředseda Vlády ČR
  • Petra Wünschová, psychoterapeutka, Centrum LOCIKA
  • Jakub Lucký, zahraniční redakce Českého rozhlasu
  • Natálie Dubanevičová, skautská vedoucí a dobrovolnice, Ukrajinka
Moderovat bude Barbora Trojak, skautská tisková mluvčí.
Pozvaní hosté budou připraveni pokrýt všechny oblasti současné situace, které by kluky a holky mohly zajímat - např. co se děje na Ukrajině, co se děje u nás, na co se máme připravit, co dělat se strachem nebo co mají rády ukrajinské děti.
Sledovat živý videopřenos můžete na následujících adresách:
Přijdete se ke sledování (první) dětské tiskové konference i vy!
Doma, ve škole, v klubovně, kdekoliv.

Zdroj: https://www.facebook.com/skaut