Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Aktuality

Den bezpečnějšího internetu 2014

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: SaferInternet.cz

Den bezpečnějšího internetu 2014 je právě dnes! Mezinárodní aktivitu, jejímž cílem je upozornit na potenciální rizika online prostředí a neustálého boje proti škodlivému obsahu a škodlivým projevům online provází mnoho akcí osvětového a vzdělávacího charakteru, které probíhají ve více než stovce zemí celého světa, Českou republiku nevyjímaje. Letošní Den bezpečnějšího internetu provází motto: "Vytvořme společně lepší internet...", jehož zéměrem je upozornit na fakt, že přestože jednou z nejsilnějších cílových skupin internetových uživatelů jsou děti a mládež, obsah online je určen převážně dospělým. Proto je potřeba myslet i na děti a mladé uživatele a pokusit se nabídnout jim dostatečné množství webových stránek s bezpečným obsahem, šitým na míru právě jim. V rámci Dne bezpečnějšího internetu se po celém území České republiky koná mnoho akcí, které jsou svým charakterem určeny především pro vzdělávání a osvětu cílové skupiny mladých uživatelů a dětí.

Pro organizace, které se rozhodly jednotlivé akce uspořádat, připravilo Národní centrum bezpečnějšího internetu soutěž, jejímž cílem je vzbudit zájem o uspořádání osvětových aktivit v rámci SID 2014 a za tuto činnost vylosované i odměnit. Díky štědré podpoře partnerů je letos ve hře mnoho hodnotných cen, tou první je herní konzole Microsoft Xbox 360 s pohybovým senzorem Kinect. Více informací o probíhající soutěži se dozvíte na webových stránkách zde.

V rámci Dne bezpečnějšího internetu 2014 bude také představena kniha "Hustej INTERNET" autorek Lucie Seifertové a Lenky Eckertové, která je určena především mladým uživatelům internetu ve věku od 9 let. Kniha obrázkovou a srozumitelnou formou popisuje jednotlivé aspekty potenciálních nebepezčí internetu a radí, jak se v konkrétních situacívh zachvat. Kniha je určena nejen nejmladším uživatelům internetu, ale jak napovídá její podtitulek, také "jejich rodičům". Kniha vychází v nakladatelství Petr Prchal a její doporučená koncová cena je 199 Kč.

V rámci Dne bezpečnějšího internetu 2014 pořádá Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s partnery tiskovou konferenci, kde kromě záměrů a cílů Dne bezpečnějšího internetu budou také představeny výsledky mezinárodní studie společnosti Microsoft s názvem Computing Safety Index, a dále pohovoří partneři z Linky bezpečí a Horké linky, provozovaných v rámci realizace projektu Safer Internet o aktuálním stavu v oblasti škodlivého obsahu online a boje proti němu.

Oslavte spolu s námi Den bezpečnějšího internetu 2014 a pojďme společně tvořit lepší internet!

Více informací o Dni bezpečnějšího internetu a probíhající soutěži se můžete dozvědět na stránkách:
http://www.saferinternetday.cz
http://www.saferinternetday.org

Zdroj: SaferInternet.cz


Diskuse - Počet příspěvků: 0