Covid-19: nová opatření - aktualizace 21.10.

Vydáno: 1 minuta čtení

Platná od 25. října a od 1. listopadu 2021

25. října

• Nově budou muset lidé nosit  ve všech vnitřních prostorách respirátory. (Výjimku tvoří lidé, kteří sedí v kanceláři sami.)
  • Všichni, kdo přijdou do kontaktu s někým nakaženým covid-19, nastoupí do karantény na 7 dní (po absolvování testu s negativním výsledkem.)

1. listopadu

• Zdravotní pojišťovny budou hradit preventivní testy na covid-19 dětem do 18 let, těm, kteří mají příznaky tohoto onemocnění (budou mít tzv. žádanku), těm, kteří se nemohou ze zdravotních důvodů nechat očkovat.
  • PCR testy budou mít platnost pouze 3 dny, antigenní test 1 den.
  • K návštěvě kroužků, restaurací divadel apod. nebudou děti do 12 let potřebovat doklad bezinfekčnosti.
  • Potvrzení o bezinfekčnosti budou nově kontrolovat i provozovatelé restaurací a barů.
  • Lidé se budou moci i nadále prokázat potvrzením o testu, očkování či prodělání koronaviru.
  • 1. a 8. 11. 2021 proběhne cílené testování ve školách (ZŠ, SŠ) v těch okresech, kde je výskyt onemocnění 300 případů na 100 tis. ob.
  • Neočkovaní učitelé budou nosit respirátor po dobu výuky.

Zdroj: Tisková konference Vlády ČR; Twitter @adamvojtechano; Twitter @RobertPlaga