Česká školní inspekce provede druhou generální zkoušku testování

Vydáno: 1 minuta čtení

Součástí projektu Národní systém inspekčního hodnocení vzdělávací soustavy v České republice (NIQES), jehož realizátorem je Česká školní inspekce, je také vývoj univerzálního elektronického systému pro národní šetření a pro ověřování výsledků žáků. Tento systém byl poprvé celoplošně pilotován v roce 2012 na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol, v souladu s programovým prohlášením Vlády České republiky.

Z rozhodnutí ministra školství, mládeže a tělovýchovy se v termínu 13. května – 7. června 2013 uskuteční druhá celoplošná generální zkouška ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol, do které se kromě základních škol zapojí také víceletá gymnázia a konzervatoře. Testové úlohy jsou konstruovány jako ověřovací a cílem je zjistit, jak si stojí žáci příslušných ročníků ve vztahu k minimálním vzdělávacím standardům.