Aktuality - strana 230

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se po seznámení s výsledky konkursního řízení rozhodl jmenovat s účinností od 1. 5. 2018 novým ředitelem Národního ústavu pro vzdělávání Mgr. Lubomíra Martince.  Do konkursního řízení se přihlásili celkem 4 uchazeči.
Vydáno: 20. 04. 2018
Komplikované rodinné vztahy, ústrky ve škole a nechuť k práci. S tím přicházejí dnešní děti na učební obory a jejich učitelé si s nimi nevědí rady. A přestože absolventům zaměstnavatelé otevírají náruč, mnozí raději volí úřady práce.
Vydáno: 20. 04. 2018
Vláda rozhodla o dorovnání financí pro soukromé a církevní školy. Veřejným školám se totiž loni v listopadu zvýšily platové tarify o 15 % pro učitele a 10 % pro nepedagogy, a výdaje pro soukromé a církevní školy musejí být s výdaji veřejných škol srovnatelné. Na dorovnání rozdílů ve financování soukromých a církevních škol půjde celkem 131 milionů korun, a to z vládní rozpočtové rezervy.
Vydáno: 19. 04. 2018
V úterý 17. dubna 2018 podepsali ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal a děkan Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Randa dohodu o spolupráci mezi oběma institucemi.
Vydáno: 19. 04. 2018
Konference s příspěvky a workshopy pro praktické využití v mateřských školách
Vydáno: 18. 04. 2018
7. celostátní konference pro pedagogy základních škol -  Opakování úspěšné konference
Vydáno: 18. 04. 2018
Konferenci pořádá Ústavně-právní výbor senátu za odborné podpory Národního centra bezpečnějšího internetu.  Gestorem akce je senátor JUDr. Miroslav Antl, předseda ÚPV Senátu Parlamentu ČR.
Vydáno: 18. 04. 2018
Z chodeb mateřských škol v Jihlavě musely zmizet obrázky i další výrobky dětí. S ohledem na riziko požáru to požadují hasiči. Ze stejného důvodu ze dne na den skončilo dětské karnevalové divadlo v prostorách mateřské školy v Jarní ulici.
Vydáno: 18. 04. 2018
Více než 3,1 miliardy korun získají vysoké školy z evropských dotací na modernizaci vybavení a zlepšení studijního prostředí. Finanční podporu jim poskytne Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Dotaci získá 38 projektů 35 vysokých škol z celé ČR.
Vydáno: 17. 04. 2018
Ve spolupráci s Katedrou psychologie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy provádí vzdělávací organizace EDUkační LABoratoř (EDULAB) od dubna tohoto roku rozsáhlý výzkum mezi učitelkami a učiteli mateřských škol. Jeho cílem je zjistit, jaké je riziko syndromu vyhoření u zmíněných pedagogů a na základě zjištěných výstupů jim nabídnout účinnou pomoc. Výsledky budou zveřejněny na podzim.
Vydáno: 17. 04. 2018
Nikdy se nedoučovalo jako dnes. Mnozí rodiče neváhají sypat z kapes tisícovky, aby měli jistotu, že děti zvládnou povinné státní zkoušky. Zejména od zavedení plošných přijímaček na střední školy se poptávka po doučování znásobila.
Vydáno: 16. 04. 2018
V průměru až osm z deseti aktuálních konkurzů na místa ředitelů škol v Královéhradeckém kraji je údajně zmanipulováno. Tvrdí to někteří svědci konkurzů, obavy potvrzují i stávající šéfové škol a podpořil je dokonce člen komise pro rozvoj školství. První várku ředitelů má rada kraje vybrat dnes.
Vydáno: 16. 04. 2018
Chcete studenty informovat o problematice rozvojových zemí? A zároveň pomoci postavit školu v Africe? Zapojte se s vaší školou do charitativní akce Běh pro Afriku. A zároveň pomoci postavit speciálně pedagogická centra v Africe.
Vydáno: 14. 04. 2018
Sehnat do venkovské malotřídní školy nového pedagoga je čím dál obtížnější. Důvodem jsou nízké platy a téměř nulové pravomoci kantorů. Problémy mají například v Milavčích na Domažlicku.
Vydáno: 13. 04. 2018
Žáci základních a středních škol se letos už po čtvrté zamýšlí nad tím, jaké to je být cizincem a nerozumět svému okolí. Účast v Jazykové a literární soutěži Čeština je i můj jazyk vybízí k tvůrčí a literární aktivitě a přináší možnost vzájemného poznávání žáků, jejichž mateřským jazykem je čeština a žáků s odlišným mateřským jazykem. Soutěž se zaměřuje na český jazyk jako prostředek k vzájemnému porozumění.
Vydáno: 13. 04. 2018
Právě vyšlo nové číslo newsletteru Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání NoVVVinky.
Vydáno: 13. 04. 2018
Cermat na svých stránkách uvádí, že zadání letošních přijímacích testů zveřejní po druhém kole, tedy 16. a 17. dubna. Na rozdíl od loňského roku toto rozhodnutí nezdůvodňuje. Iniciativa Maturitní data – odtajněno zveřejnila na svých stránkách přijímací testy prvního kola ihned po jejich vyplnění, protože pozdní zveřejnění podle ní zvýhodňuje žáky, jejichž rodiče využili zákonnou možnost vyžádat si kopie zadání přímo ve škole v rámci nahlížení do spisu. Okamžité zveřejnění tedy zajišťuje rovnoprávné postavení všech uchazečů.
Vydáno: 13. 04. 2018
Pro téměř 70 tisíc středoškoláků ve středu začaly slohovou prací státní maturity. „Myslím, že lepší varianta by byla ten stylistický útvar nepsat. Maturita z českého jazyka má tři části: test, písemnou práci a ústní složku. Pro garantování určité úrovně výstupu by stačil didaktický test,“ tvrdí senátor za TOP 09 a STAN a bývalý ředitel pražského Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička.
Vydáno: 12. 04. 2018
Otevřený dopis Jednotě českých matematiků a fyziků Zároveň připojujemetiskovou zprávu o oficiálním zahájení spolupráce s Abaku (takový "scrabble" s čísly).
Vydáno: 12. 04. 2018
4 dny, které rozjedou váš podnikatelský sen. Na letním kempu budeme hledat a pojmenovávat vaše silné stránky, talent a možnost jeho uplatnění. Na ramenou obrů se dozvíte, jak z nápadu udělat fungující byznys a plně využít svůj potenciál.