Aktuality - strana 198

Česká školní inspekce zveřejňuje tematickou zprávu, která podrobně analyzuje podmínky a průběh rozvoje matematické gramotnosti v základních a středních školách a dosaženou úroveň matematické gramotnosti u žáků 9. ročníku základních škol a 2. ročníku středních škol ve školním roce 2017/2018.
Vydáno: 18. 01. 2019
Zdálo se, že kalamitní sněhový příval a ucpaná dálnice D1 udělaly z šéfa resortu dopravy Dana Ťoka (ANO) kandidáta číslo 1 na ministerský odstřel.
Vydáno: 18. 01. 2019
Oceňte občanskou aktivitu mladých lidí kolem Vás
Vydáno: 18. 01. 2019
Česko má jedny z nejstarších učitelů ve srovnání zemí OECD. Jejich průměrný věk na základních a středních školách je 46 let, starší má jen Itálie (průměr 52 let).
Vydáno: 17. 01. 2019
Ferdinand Hrdlička, odborný garant přípravy koncepce a výzev Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání pro oblast regionálního školství na MŠMT, dříve působil v Agentuře pro sociální začleňování Úřadu vlády. Původní profesí je učitel na základní škole.
Vydáno: 17. 01. 2019
Už přes týden zaměstnává koalici hledání odpovědi na otázku, zda mají ve školách jíst zadarmo všechny děti, nebo jen některé.
Vydáno: 17. 01. 2019
Žáci prvních ročníků mají za sebou premiéru na střední škole. Víte, zda jsou na Vaší škole šťastní? Co jim nejvíc vadí a co naopak na škole oceňují? Nebo jestli by Vaši školu doporučili mladším kamarádům? Pokud byste rádi znali odpovědi na tyto otázky, zprostředkujte prosím vyplnění dotazníku žáky prvních ročníků a pomozte nám tak zjistit jejich přání, pocity a názory.
Vydáno: 16. 01. 2019
Bakala Foundation i letos podpoří nadané studenty z České republiky, kteří chtějí studovat bakalářské či magisterské programy na prestižních zahraničních univerzitách. Možnost získat finanční podporu se studentům ze středních a vysokých škol otevírá již podesáté. Ti nejlepší z uchazečů získají v září stipendium, jehož výše se odvíjí od vybrané školy i finančních možností studenta.
Vydáno: 16. 01. 2019
„Schůzka s ředitelem BIS jenom potvrdila, že v této době hybridních hrozeb je víc než kdy jindy potřeba věnovat pozornost vytvoření dostatečného prostoru pro vyváženou výuku moderních dějin. Měl by to být také jeden z cílů revize RVP.“ Je s podivem, co z tohoto vcelku neutrálního vyjádření ministra školství Roberta Plagy dokázala některá média udělat… Přitom nezaznělo ani slovo o proruských dějinách či bezhlavém naslouchání BIS, což někteří novináři lživě uvádějí.
Vydáno: 16. 01. 2019
Závěrem roku vydala BIS výroční zprávu, kde mimo jiné kritizovala styl výuky dějepisu na školách. Analytici Bezpečnostní informační služby považují obsah hodin za zastaralý a moderní dějiny mají podle nich sovětský výklad.
Vydáno: 15. 01. 2019
Do vybavení škol dnes již běžně patří počítače, tablety či interaktivní tabule. Patnáct pražských, zejména středních, škol získá již brzy navíc multimediální vybavení, které je na české poměry zcela nezvyklé.
Vydáno: 15. 01. 2019
Stále odmítá jmenovat Ošťádala s Fajtem profesory, první verdikt soudu ignoruje.
Vydáno: 15. 01. 2019
Metodický portál RVP.CZ nabízí svým uživatelům tematická setkání ve virtuálním prostředí. Mají formu webinářů, webových seminářů.
Vydáno: 14. 01. 2019
Praktická výuka přímo v továrnách. To je novinka, která v Karlovarském kraji čeká na některé studenty ve školním roce 2019/2020.
Vydáno: 11. 01. 2019
Nic není zadarmo, ani školní obědy pro děti. Budou-li je skutečně dostávat, zaplatí to stát.
Vydáno: 11. 01. 2019
Rozvoj polytechnické výchovy v mateřských a základních školách, podpora technického vzdělávání na středních školách a seznamování učitelů s technologickými novinkami v energetice. Tak by měla vypadat spolupráce MŠMT a Českého svazu zaměstnavatelů v energetice (ČSZE). Memorandum o spolupráci dnes podepsal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a člen představenstva  a ředitel  ČSZE Jan Klas.
Akreditovaný seminář konaný dne 9. 10. 2019 Prodejní cena: 890 Kč
Vydáno: 10. 01. 2019
V pondělí 7. ledna se poprvé sešel expertní tým, kterému byla ministrem školství mládeže a tělovýchovy svěřena úloha přípravy Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030. Osmičlenná expertní skupina má za úkol připravit materiál Hlavní směry vzdělávací politiky České republiky do roku 2030, jehož cílem je stanovení priorit a cílů vzdělávací politiky do roku 2030. Tento text se stane základem nově vytvořené strategie vzdělávacího systému ČR pro dalších deset let.
Od 4. 2. do 27. 3. ve VOŠ Jabok v Praze