Aktuality - strana 179

Historka spojená s letošní úlohou číslo 11 v maturitním testu z matematiky přesně ilustruje, kde máme problém a proč se bez veřejné kontroly Cermatu nelze obejít.
Vydáno: 19. 06. 2019
Otázka leadershipu ve vedení organizací by mohla aspirovat na jedno z největších témat 20. a 21. století. V posledních letech tento pojem stále častěji rezonuje v úvahách o roli ředitele v českém školství. Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) pilotuje v rámci projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích (SRP) systém podpory pedagogického leadershipu v několika desítkách tuzemských škol. Kdo je v jeho pojetí pedagogickým lídrem a na čem projekt staví svou podporu?
Vydáno: 19. 06. 2019
Pod zkratkou ADHD se skrývají poruchy pozornosti, hyperaktivita a impulzivita. Podle dětského psychiatra je takové dítě často považováno jen za nevychované.
Vydáno: 18. 06. 2019
Dlouhodobé investice do školství mohou zpětinásobit ekonomický výkon Česka, přinést vyšší platy i životní úroveň, tvrdí studie think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd.
Vydáno: 18. 06. 2019
Je čas změnit slohy, a nejen u maturit.
Vydáno: 18. 06. 2019
Téměř tři stovky středoškoláků se sešly od pátku do dnešního dne v Opavě. Ta letos hostila 41. ročník celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti. V průběhu dneška pak byly v kině Mír vyhlášeny výsledky soutěže, přičemž byly v každém z 18 soutěžních oborů předány ceny laureátům a dalším úspěšným autorům soutěžních prací SOČ 2019.
Vydáno: 18. 06. 2019
Obsah nového předmětu s názvem technika, který by se měl od září pilotně vyučovat v asi 53 základních školách, ještě není zcela hotový.
Vydáno: 18. 06. 2019
Dubnová a květnová setkání příjemců IPo MAP se tentokrát tematicky zaměřila na problematiku rovných příležitostí a nabídla těm, kteří uvádějí místní akční plány v život, příklady inspirativní praxe z oblasti čtenářské a matematické gramotnosti. Některá setkání nově hostila i seminář na téma Sociální sítě a jak na ně…
Vydáno: 17. 06. 2019
Vyučovací čas PONDĚLÍ  17–18 h  (rozsah 60 min)
Vydáno: 17. 06. 2019
Zatímco podle loňského průzkumu by čeští rodiče uvítali plošný zákaz používání mobilů na školách, jejich vedení se v postojích nadále rozchází. Některé školy mobily zakazují, jinde je naopak žáci mohou používat nejen o přestávkách, ale i jako pomůcku ve výuce.
Vydáno: 17. 06. 2019
V sobotu 8. června 2019 v rámci Veletrhu vědy odstartoval, za velkého zájmu odborníků i veřejnosti, závod modelů aut na vodíkový pohon. Novými mistry světa se, po napínavém šestihodinovém závodě, stali studenti týmu STEAM Legacy ze Spojených států amerických. Rekordní počet účastníků závodu potvrzuje, že budoucnost technického vzdělávání je v projektech, které propojují teorii s praxí a zábavou!
Vydáno: 15. 06. 2019
Datum ukončení příjmu žádostí do výzvy Šablony II se blíží.
Vydáno: 15. 06. 2019
Zadržený šestnáctiletý mladík, který v pondělí vyhrožoval střelbou v blíže nespecifikované škole v Česku, je podezřelý z přečinu nebezpečného vyhrožování.
Vydáno: 14. 06. 2019
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy dnes jednal v prostorách MŠMT s ředitelkami a řediteli některých škol ohledně probíhajících prací na revizích Rámcových vzdělávacích programů. Jde o důležitý krok v promítnutí potřeb a požadavků praxe do těchto úprav a aktualizací. Ministr bude v setkáních se zástupci škol pokračovat i v dalších týdnech.
Vydáno: 14. 06. 2019
Stres z testů a zkoušek, tlak okolí či obavy o budoucí zaměstnání způsobují problémy stále více studentům středních a vysokých škol.
Vydáno: 14. 06. 2019
Česká školní inspekce zveřejňuje sekundární analýzu výsledků mezinárodního šetření PIRLS 2016 zaměřeného na čtenářskou gramotnost žáků 4. ročníků základních škol.
Vydáno: 13. 06. 2019
I v matematice můžete zlepšit vztahy ve třídě, když třeba teorii o geometrických tělesech budete vykládat s pomocí tance a divadla.
Vydáno: 12. 06. 2019
Čtenářské kluby si Vás dovolují pozvat na Burzu nápadů, která se uskuteční 9.10.2019 v Praze a 14.10.2019 v Brně.
Vydáno: 12. 06. 2019
Ve dnech 22.-23. června organizuje 3E Praha Engineering a.s. v Národním technickém muzeu národní finále soutěží 4x4 Land Rover ve školách a Rychlé závodní vozy. Konstruktérské týmy středoškoláků zde představí ve finálových disciplínách své letošní závodní modely.