Aktuality - strana 164

V článku z portálu ČMOS PŠ naleznete důvod stávky a hlášení, které by měla vyplnit každá škola, která se ke stávce připojí.
Vydáno: 04. 11. 2019
Ve školní hierarchii jsou ale asistenti postavení nízko, i když je jejich práce nezastupitelná.
Vydáno: 04. 11. 2019
Ostravská univerzita má pro nováčky speciální poselství. Mottem „Ovlivni nejen svou budoucnost“ chce potenciálním studentům připomenout jejich výjimečnost pro společnost.
Vydáno: 04. 11. 2019
Vedení Pedagogické komory podporuje stávku zaměstnanců škol, kterou vyhlásily školské odbory na středu 6. listopadu 2019, a zároveň trvá na splnění původního slibu, že platy ve školství vzrostou příští rok o 15 procent. Přičemž 10 % půjde do tarifů a zbylých 5 % do nadtarifní části platů, kterou tvoří příplatky a odměny. Předkládáme návrh platové tabulky pro pedagogické pracovníky, která zahrnuje zvýšení tarifní části platů minimálně o 10 %, nikoliv o pouhých 8 %, jak navrhuje ministr školství Robert Plaga. Požadujeme, aby vláda urychleně splnila usnesení Poslanecké sněmovny, že budou platy učitelů činit 130 % průměrné mzdy v ČR.
Vydáno: 04. 11. 2019
Bránit jí ale nijak nebude.
Vydáno: 03. 11. 2019
Ve středu šestého listopadu budou učitelé celý den stávkovat, protože nesouhlasí s výsledky vyjednávání o růstu platů.
Vydáno: 01. 11. 2019
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy má z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání připraveno 3,65 miliardy korun na implementaci krajských akčních plánů rozvoje vzdělávání. Tyto projekty přispějí k realizaci naplánovaných opatření – dojde ke zvýšení kvality vzdělávání na území krajů, podpoří se aktivity na rozvoj polytechnického vzdělávání, kariérového poradenství či zahraniční stáže učitelů.
Vydáno: 01. 11. 2019
České děti patří ve srovnání se svými vrstevníky z jiných států světa ve svém volném čase k nejaktivnějším.
Listopad s E-knihou Wolters Kluwer
Vydáno: 01. 11. 2019
Mluvčí odborů Jana Kašparová dnes uvedla, že v pondělí chystají briefing, na němž oznámí důvody a termín stávky.
Vydáno: 01. 11. 2019
První cenu v soutěži Mezinárodní organizace pro předškolní výchovu (OMEP) získal autorský projekt paní učitelky Mgr. Kateřiny Konvalinové z MŠ Milánská 472. Podle něj spolu s ní po celý rok cestovala zelená třída„S pohlednicí kolem světa“.
Vydáno: 31. 10. 2019
Krůtí prsa-hluboce zmrazená-prodejce DISTRIFOOD, s.r.o., EM DistriFood s.r.o.-dodavatel Zelenka s. r.o.-země původu ČR-šarže: 170719
Vydáno: 31. 10. 2019
Nejdřív musíme zvednout úroveň výuky, řekl Plaga.
Debatovali ministr Plaga, senátor Růžička a šéf ODS Fiala
Vydáno: 31. 10. 2019
Cílem konference, která se konala 9. října 2019 od 9:30 hodin v Praze, je otevřít poměrně opomíjené téma stojící na okraji zájmu společnosti, tedy téma vzdělávání osob, které samy vzdělané příliš nejsou – osob nízkokvalifikovaných, sociálně vyloučených a řady dalších.
Vydáno: 30. 10. 2019
Tajemník Česko-čínského centra Univerzity Karlovy (UK) Miloš Balabán lhal o financování česko-čínských konferencí.
Vydáno: 30. 10. 2019
Právě byl vyhodnocen už osmý ročník soutěže o nejlepší samostatné odborné práce (SOP) absolventů učebních oborů. Do soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Národní ústav pro vzdělávání společně s Hospodářskou komorou ČR, bylo letos přihlášeno 70 prací, z nichž zkušební komise vybrala 28 nejlepších. Práce žáků posuzovala komise, složená ze zástupců Hospodářské komory ČR a NÚV. Garanti pro jednotlivé obory zdůrazňovali, že se celková úroveň SOP v soutěži zvyšuje. Autoři nejlepších prací převezmou na podzim ocenění Hospodářské komory ČR.
Vydáno: 29. 10. 2019
Naučit děti, jak rozpoznávat pravdu od lži, se školám nedaří. Učitelů, kteří by to uměli, je málo. Dětem tak chybí i schopnost kriticky myslet.
Vydáno: 29. 10. 2019
Přihlaste své aplikace do soutěže Společně otevíráme dataNadace OSF. Oceněny budou aplikace, jež přispívají k zapojení lidí do veřejného dění, k transparentnosti ve fungování veřejné správy, pomáhají v každodenním životě, kombinují využití otevřených dat a open source či upozorňují na významný společenský problém. Soutěžit mohou zájemci z řad veřejnosti, neziskových organizací, veřejných institucí, studentů i firem. Každý vítěz obdrží 30 000 Kč na další rozvoj aplikace.
Vydáno: 28. 10. 2019
Ve středu 16. října se v Helsinkách uskutečnilo předávání cen The Entrepeneurial School Awards v rámci Evropského týdne odborných dovedností. Tento 5. ročník přinesl výběr až 34  inovativních akademických i odborných škol z 22 evropských zemí. Tyto instituce získaly ocenění pro špičkovou vizi a vynikající realizaci vzdělávacích programů pro podnikání. Ocenění TES Awards je každoročně předáváno pod hlavičkou neziskové organizace JA Europe.
Vydáno: 27. 10. 2019