2. ročník mezinárodní konference pozitivní psychologie v ČR

Vydáno: 3 minuty čtení

2. ročník mezinárodní konference pozitivní psychologie v ČR s podtitulem „Dávat naději – dávat budoucnost“ (Giving Hope – Giving Future) se bude konat v Brně 22.–24. 5. 2013.

Srdečně Vás zveme k účasti na 2. mezinárodní konferenci pozitivní psychologie v ČR (CPPC 2013), kterou pořádá Psychologický ústav Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a Centrum pozitivní psychologie v ČR v termínu od 22. do 24. 5. 2013 v Brně.

Smyslem a účelem tohoto mezinárodního setkání za účasti špičkových odborníků z oblasti vědy, výzkumu a praxe pozitivní psychologie, je především nabídnout příležitost pro vzájemné obohacování a sdílení poznatků a zkušeností, prostor pro inspiraci a výměnu názorů a také pro podporu mezinárodní a mezioborové spolupráce.

K aktivní účasti jsou srdečně zváni všichni ti, kteří se věnují základnímu a aplikovanému výzkumu v oblasti pozitivní psychologie, i ti, kteří se chtějí podělit o svoje zkušenosti s uplatněním pozitivního přístupu v poradenství a psychoterapii, výchově a vzdělávání, psychologii práce a organizace, koučingu, zdravotní a sociální péči a v dalších oblastech. Přivítáme také studenty i zájemce o pasivní účast, kteří mají zájem dozvědět se o pozitivní psychologii více.

Na mezinárodní konferenci CPPC 2013 se můžete těšit na zvané přednášky tuzemských odborníků a významných zahraničních představitelů pozitivní psychologie, na běžné přednášky v tématických sekcích, posterovou a studentskou sekci, diskuzní panely i předkonferenční workshopy.

Jednacími jazyky konference budou čeština/slovenština (v případě prezentací účastníků z ČR a SR) a angličtina (příspěvky zahraničních účastníků).

Podtitul konference CPPC 2013 zní „Dávat naději – dávat budoucnost“ (Giving Hope – Giving Future).

Pozitivní psychologie je nadějným přístupem, který vyzdvihuje význam pozitivních aspektů lidské existence a přináší cenné vědecké poznatky o jejich příčinách a souvislostech, podmínkách i důsledcích. V praxi pak nabízí konkrétní přesah do budoucnosti v podpoře nadějného myšlení, v kultivaci silných stránek charakteru, v intervencích pozitivní psychoterapie, v rozvoji pozitivní edukace a v neposlední řadě v otázkách smysluplnosti a spirituality.

Je to právě naděje, která v časech nepřízně, nejistoty, osobních a společenských krizí nabízí smysluplné přemostění k lepší budoucnosti. Naděje, která ukazuje směr, naznačuje cestu a posiluje motivaci, se tak může stát důležitým obranným faktorem proti negativitě, rezignaci a beznaději a užitečným klíčem k optimálnímu prospívání.

Těšíme se na setkání v jarním Brně, pohostinném srdci střední Evropy.

Alena Slezáčková
za Organizační výbor CPPC 2013