17. číslo Maturitního zpravodaje je zaměřeno na zkoušku z českého jazyka a literatury

Vydáno: 1 minuta čtení

Maturitní zkoušku z českého jazyka musí, až na výjimky přesně definované zákonem, absolvovat v rámci společné části maturit všichni žáci závěrečných ročníků středoškolského studia. Pro letošní jarní zkušební období si ji zvolilo a uvedlo v přihlášce 92 899 maturantů.

V 17. čísle Maturitního zpravodaje upozorňujeme na možná úskalí maturitní zkoušky z českého jazyka tak, jak je vnímali maturanti v uplynulých dvou letech.

„Zkouška z českého jazyka a literatury je zkouškou komplexní, proto jsme ve Zpravodaji věnovali stejnou pozornost praktickým radám a postupům pro úspěšné absolvování všech tří dílčích zkoušek. Písemné práci, která vloni zaskočila velký počet maturantů, jsme se ale dali už začátkem letošního roku speciální prostor v publikaci Jak na to – Písemná práce z českého jazyka,“ připomněl ředitel CERMATu Jiří Zíka.

Následující číslo Maturitního zpravodaje vyjde ve druhé polovině března a bude zaměřeno na zkoušku z cizího jazyka. Všechna dosud vydaná čísla stejně jako příručku k písemné práci z češtiny si mohou zájemci zdarma stáhnout na webových stránkách www.novamaturita.cz v záložce Publikace k maturitě 2013.